Hlavnou ideou návrhu bola podpora existujúceho výrazu objektu, jeho tektoniky a nastavenej modulovosti fasády. Návrh rešpektuje pôvodnú substanciu a snaží sa redukovať potrebné tepelné izolácie bez zmeny jej proporcie. V návrhu fasády sú čitateľné tri základné vstupy.
Prvým je intervencia v polohe odstránenia parapetov, čo je zásadným krokom pre zvýšenie solárnych ziskov a zároveň sa vo väčšej miere sprítomní exteriér v rámci interiéru objektu. Na severnej strane, kde nie je priame prirodzené osvetlenie sa tak dosiahne viac difúzneho osvetlenia. Na južnej strane budú dosiahnuté výrazne vyššie solárne zisky, čo má za následok zlepšenie energetickej efektivity celého objektu.
Druhým je pridanie tepelnoizolačných vrstiev a zmena v definovaní vykurovaného objemu. Na južnej fasáde sa priestor existujúcej loggie dostáva do vykurovaného objemu, vďaka čomu sa fasáda stáva súvislejšou, z energetického hľadiska efektívnejšou skrz priaznivejší faktor tvaru a umožňuje užívateľom plnohodnotne využiť aj tento priestor. V pôvodnom stave totiž nie je vo vykurovanom objeme dostatočne veľa podlahovej plochy na naplnenie nárokov súčasných užívateľov na spoločenskú zónu. Pridaním tepelnej izolácie na južnej strane sa z pohľadu človeka (zo záhrady) proporcia objektu nezmení. Pri zateplení na severnej strane by sa proporcia objektu zmenila, nakoľko sa na tomto priečelí nachádzajú zapustenia, ktoré vytvárajú balkóny. Z toho dôvodu bola garáž vyňatá z vykurovaného objemu, vďaka čomu nie je na najbližšej fasáde k ceste potrebné zateplenie. Zateplenie by bolo realizované až na ďalšej stene za balkónom – na fasáde s oknami. Aby bola zachovaná prirodzená proporcia vystupujúcich stien a dosiek na fasáde, bol vybratý systém zrezávaných tepelnoizolačných dosiek (dosky v spáde – kliny). Tie budú osádzané pod strop a na bočné strany stien, kedy nulová hrúbka izolácie bude začínať na hrane fasády bližšej k ceste a bude sa zväčšovať smerom k fasáde s oknami. Takýmto spôsobom sa eliminujú tepelné mosty, bez straty proporcií detailov.
Tretím vstupom je predsadenie zimnej záhrady na južnej fasáde. Týmto prístupom sa zväčší pobytová plocha spoločenskej zóny na prízemí, ktorá je v súčasnosti poddimenzovaná a zároveň na druhom poschodí dostávame medzipriestor v podobe terasy, kde sa takýmto spôsobom prirodzene prepoja obytné priestory so záhradou. Zimná záhrada je navrhnutá v troch alternatívach, ktoré sa líšia v počte modulov (2 moduly, 3 moduly, 4 moduly) a polohou na fasáde (vľavo, vpravo). Bude na individuálnom vlastníkovi domu, ktorú z alternatív si vyberie aj z pohľadu napojenia zimnej záhrady na vnútornú dispozíciu domu. Výber alternatívy, ktorá ostáva na užívateľovi, sa stáva súčasťou architektonického výrazu celej fasády. Pravdaže si nemusí vybrať ani jednu z alternatív. Pôdorysy sú navrhnuté tak, aby kapacitne postačovali súčasným požiadavkám aj bez pridania zimnej záhrady. Máme za to, že zafarbenie zateplenia, ktorým sa v súčasnosti vo všeobecnosti znehodnocujú pôvodné výrazy fasád, nemusí byť jediným atribútom ako sa odlišovať (čo je v našich končinách pre užívateľov prirodzenou snahou). Navrhované aditívne pridané zimné záhrady, ktoré sú zároveň reverzibilné, prinášajú novú kultúrnu vrstvu, ktorej dizajn tkvie najmä vo funkcii. Samotný návrh sa nesie v minimalistickom dizajne, v jednotnej farebnosti. Od strany suseda je zasklenie prekryté lamelami, ktoré je spustené z horného zábradlia a vďaka tomu je možné túto stranu zazeleniť popínavými rastlinami. Zo strany záhrady sú pred zasklením osadené tieniace posuvné paravány, ktorých rozteč lamiel je o 100% hustejší z dôvodu potrebného tienenia v tomto priestore a z dôvodu vytvárania rôznych atmosfér v interiéri.
Všetky aditívne pridané konštrukcie (zimná záhrada, zábradlia), sú svojou jednotnou farebnosťou definované ako nový vstup, ktorý k architektúre domu pribudol v neskoršom období.